1. Pagrindinis
  2. »
  3. Kavos įkvėpimas
  4. »
  5. Kavos kelias nuo pupelių iki puodelio

Kavos kelias nuo pupelių iki puodelio

Kavos kelionė nuo saulės apšviestų kavamedžių iki jūsų kasdieninio kavos puodelio.

Kavamedis

Yra dvi pagrindinės kavos pupelių veislės – arabika ir robusta. Arabika sudaro 70 proc. viso auginamos kavos kiekio, robusta – 25 proc., o likusius 5 proc. sudaro įvairios kitos kavos rūšys. Kavamedžio vaisiai panašūs į vyšnias (kavos uogos). Skrudinant šių uogų sėklas kava įgyja išskirtinį skonį ir aromatą.

Kavos krūmo žiedai labai intensyviai kvepia ir primena jazminus. Lapai išlieka žali visus metus.

Plantacija

Kavamedžiai geriausiai auga atogrąžų zonose aplink pusiaują, kur temperatūra ir lietaus kiekis yra vienodi ištisus metus.

Derliaus nuėmimas

Kavos uogos sunoksta netolygiai – net vienos šakos uogos gali būti sunokusios skirtingai. Uogos skinamos kelis kartus, rankomis, nes visiškai sunokusios yra tik tamsiai raudonos uogos. Iš vieno kavos krūmo per vieną derlių nuimama 200–700 g pagamintos kavos.

Žalia kava

Nuėmus derlių, žalia kava apdorojama natūraliu arba plovimo būdu. Pupelės nuo uogų atskiriamos dviem apgrindiniais būdais – šlapiuoju arba sausuoju. Skirtingi būdai lemia skirtingus kavos tipus. Jei minkštimas atskiriamas prieš sudžiovinant pupeles, tai vadinama plovimu, o jei džiovinant pupeles minkštimas paliekamas, tokia kava vadinama neplauta arba džiovinta saulėje.

Mišinio ruošimas

Mes reguliariai gauname mėginius iš gamybos šalių ir renkamės, kurią kavą pirkti. Norint gauti geriausią rezultatą, dažnai reikia maišyti įvairias kavos rūšis.

Braziliška kava yra švelnaus skonio ir yra puikus mišinio pagrindas. Tada pridedama aromatingesnių ir rūgštesnių kavos rūšių, daugiausia pagamintų Kolumbijoje, Centrinėje Amerikoje ir Kenijoje.

Skrudinimas

Kava skrudinama 200 °C temperatūroje. Savo aromatą kavą įgyja būtent skrudinant. Jei kava yra paskrudinama per daug, ji tampa karti, tačiau jei paskrudinama nepakankamai, ji būna silpna.

Plikymas

Kava yra labai jautri aplinkos, kurioje ji laikoma, veiksniams. Todėl kavą rekomenduojame laikyti sandariame ir nepermatomame inde. Visada naudokite šviežią vandenį ir maždaug po 6–8 g kavos 150 ml vandens.

Kava paruošta mėgautis!

Mėgaukitės skania, ką tik užplikyta kava! Kodėl neišbandžius naujų mišinių, kitokio skrudinimo kavos ar kito paruošimo būdo?